Czy antybiotyk Xyvelan osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, przy 17 tabletce leku Vibin zaczęłam przyjmować antybiotyk o nazwie Xyvelan- mam go zażywać przez 7 dni. W ulotce antybiotyku jest podana informacja ogólna, że niektóre antybiotyki mogą obniżać skuteczność antykoncepcji. Natomiast w ulotce antykoncepcji są wymienione substancje mogące obniżyć jej skuteczność i lewofloksacyny nie ma wśród nich. Czy mimo wszystko należy stosować dodatkowe metody zapobiegania ciąży? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję jednak dla pewności stosować dodatkowe mechaniczne metody antykoncepcji.