Czy Gentamycin wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Microgynon?

Czy gentamycin (roztwór do wstrzykiwan) wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych microgynon?w ulotce tego antybiotyku nie ma zadnych interakcji wypisanych.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie stwierdzono interakcji między podanymi lekami aczkolwiek proponuje dla pewności dodatkowe metody antykoncepcji mechanicznej