Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

o obniżeniu skuteczności antykoncepcji hormonalnej można mówić w przypadku gdy ciężka biegunka (trwająca ponad dobę) albo wymioty pojawią się przed upływem 3-4 godzin od zażycia tabletki. Zatem w Pani przypadku nic nie wskazuje na to, aby pojawiło się ryzyko, że hormony z pigułki nie wchłonęły się. Być może odpowiedzi na te pytania rozwieją Pani wątpliwości, zachęcam do lektury: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-a-tabletka-antykoncepcyjna oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-a-tabletki-antykoncepcyjne-co-robic.

Więcej na temat antykoncepcji hormonalnej i prawidłowego zażywania pigułek w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-robic-w-przypadku-spoznionej-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy