Czy aparat do jonoforezy działa na pocenie?

czy aparat do jonoforezy na pocenie sie rak badz stop , dziala na kazdego ?? botox raz mialem jakas roznica byla ale nawet wtedy moje dlonie potrafily byc mokre , niewiem czy pani dermatolog ktora to wykonywala uzyla odpowiedniej ilosci botoxu , bo podluchalem ze dzwonila do kolezanki zeby jej za darmo na zmarszczki wsztrzyknac .... moze jakies nowe metody??? z gory dziekuje marek

Nadpotliwosc to duży problem, bardzo trudny do leczenia. W mojej praktyce wielokrotnie podawałam toksynę botulinową pacjentom i zawsze była poprawa. Rzeczywiście trzeba użyć odpowiednia dawkę leku.
Przy kolejnych podaniach przerwy między zabiegami , wydłużają sie.
Co do jonoforezy jest to zabieg , który opisywany jest w literaturze w leczeniu nadpotliwosci, ale poza teoretyczną skutecznością nie spotkałam sie z ośrodkiem, który te zabiegi wykonuje i nie znam pacjentów, którzy taki zabieg mieli wykonany.
Ewa Rybicka