Nadmierne pocenie pod pachami i na plecach

Witam. Mam problem z nadmiernym poceniem sie przy zerowym wysilku. Meczy mnie to juz jakis czas. Najwiekszym utrudnieniem jest to ze nie moge zalozyc koszulki na krotki rekaw bo zaraz mam mokre cale plecy i pachy (w tych miejscach najmocniej sie poce). Mam caly czas podwyzszone cisnienie. Badalem takze tarczyce. Wszystko z nia dobrze. Bylem takze u lekarza skornego. Ten tez nie zauwazyl zadnych nieprawidlowosci. Prosze o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Niestety poza stosowaniem miejscowych antyperspirantów (jedynie czasowo, ponieważ blokowanie porów jest niekorzystne w dłuższej perspektywie) i środków łagodzących nie ma wielu opcji pomocy. Warto rozważyć leczenie toksyną botulinową, kóra może zmniejszyć potliwość. Jest to jednak zabieg odpłatny i należy go powtarzać regularnie co kilka/kilkanaście miesięcy.