Czy aparaty rozszerzające szczękę dadzą efekty w wieku 30 lat?

Witam czy aparaty rozszerzające szczęke dadzą efekty w wieku 30 lat?i czy istnieją tego typu aparaty pozwalające na swobodną wymowę?czy efekty leczenia będą widoczne w rysach twarzy?mówie z góry ze aparat typu hassa odpada poniewaz powoduje bardzą złą wymowe,na co nie mogę sobie pozwolić ze względu na pracę.Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza stomatologa, a najlepiej chirurga szćżekowo-twarzowego. po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzić i zalecic dalsze postępowanie.

Dzień dobry, wszystkie aparaty rozszerzające szczękę utrudniają wymowę. Nie tylko rozbudowany Hass. Robi to także Bi-helix czy quad-helix, czyli aparaty dogięte z cienkiego drutu. Nie możemy liczyć co prawda na rozszerzenie szwu w podniebieniu, ale nacisk na zęby trzonowe doprowadzi do zmiany pochylenia zębów na zewnątrz, a co za tym idzie do powiękrzenia przestrzeni między obiema stronami łuku zębowego. Przede wszystkim język będzie miał większą przestrzeń więc i wymowa może być lepsza. Poza tym przy poszerzeniu szczęki widać więcej zębów co powoduje, że uśmiech staje się szrszy. To chyba bardzo pożądana zmiana rysów, prawda? Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz