Progenia a aparat ortodontyczny

Progenia a aparat ortodontyczny? Wcześniej nawet nie wiedziałem, że mam tą wadę. Ortodonta po obejrzeniu zdjęć rtg zębów stwierdził, że moja wada jest bardzo poważna. Żuchwa jest mocno wysunięta, 6 dolnych zębów z przodu pokrywa górne, reszta jest dobrze ustawiona. Po rysach twarzy nic nie widać, żuchwa jest mała. Dostałem skierowanie do poradni specjalistycznej na konsultacje, czy wystarczy aparat, czy konieczna jest operacja. Czy możliwe, że tak niewidoczna wada wymaga zmniejszenia żuchwy?

Dzień dobry,
niestety, jest możliwe, że niewidoczna z zewnątrz wada, daue się wyleczyć tylko przy pomocy chirurgii. Progenia czyli przodozgryz może co prawda być przez pacjenta nie zauważona. Niestety często powoduje problemy ze stawem skroniowo - żuchwowym. Tylne zęby są bardzo obciążone, gdy tymczasem przednimi trudno jest coś ugryźć. O tym jakie leczenie jest konieczne i możliwe należy spokojnie porozmawiać ze specjalistą. Często, gdy różnica między szczękami jest za duża, sam aparat nie wystarcza.