Czy Asentra wpływa na rozwój płodu?

Dzień dobry, od stycznia mój mąż przyjmuje Asentrę. Mieliśmy się starać o dziecko, ale niepokoiła mnie informacja w ulotce o uszkadzaniu DNA plemników przez ten lek. Moja ginekolog potwierdziła moje objawy i kategorycznie zabroniła starań podczas przyjmowania leku, rozsiewając wizję kalectwa płodu/dziecka. Czy słusznie? Mam 35 lat i wiem, że to najwyższa pora na starania (wcześniej mąż nie miał w ogóle ochoty na seks). Psychiatra męża twierdzi, że ginekolog nie ma racji... Czy są jakieś wiarygodne badania na ten temat?

Lek. Tomasz Budlewski

a gdzie dokładnie znalazła Pani taką opinię/dane o uszkodzeniu plemników? proponuje udać się do lekarza ginekologa celem konsultacji ew urologa/androloga
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.