Czy bać się silnego uderzenia w pierś w okresie dojrzewania?

Bardzo często inne osoby uderzają mnie w piersi, w szczególności w prawą, która jest mniejsza i zaczęłam się zastanawiać czy to właśnie nie przez te uderzenia. Jestem w okresie dojrzewania i martwię się, że pierś po silnych uderzeniach może nie urosnąć, lub czy będę mieć raka. Właśnie przed chwilą doszło do dość poważnego uderzenia i oczywiście w mniejszą. Stało się to około 30 min. temu a pierś mnie dalej boli. Do tego jest lekko zaczerwieniona od uderzenia i na prawdę czuję ból! Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić - powiedzieć mamie, czy lepiej od razu udać się do lekarza?

Dziękuję za wszelką pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Uderzenia mechaniczne w gruczoł piersiowy mogą wiązać się z powstaniem miejscowego odczynu zapalnego, ale trudno określić konkretny wpływ takich wydarzeń na rozwój piersi. Na pewno nie ma to decydującego wpływu na asymetrię Twoich piersi, asymetria występuje u większości kobiet i jest rzeczą fizjologiczną. Czasami w wieku dojrzewania wielkość piersi ulega wyrównaniu w stosunku do proporcji z okresu dojrzewania.

Na pewno możesz poruszyć ten temat z mamą. Zanim udasz się do lekarza wspólnie zdecydujecie czy istnieje konieczność.

Redakcja abcZdrowie.pl