Czy uderzenie w pierś może powodować raka?

Witam, mam takie pytanie.

Bo wiele razy uderzyłam się w piersi i to całkiem mocno to się zdarzyło bardzo dużo razy czy mogę dostać raka piersi lub ogólnie czy mogą mi przestać rosnąć ponieważ już mi trochę urosły.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie ma doniesień, które mówią o tym by uderzenie w pierś miało jakikolwiek związek z występowaniem raka gruczołu piersiowego. Nie powinno to również zahamować rozwoju piersi. Należy jednak pamiętać, że żadne urazy nie są korzystne dla organizmu i jeśli jest taka możliwość to należy ich unikać.