Mam 15 lat - czy mogę mieć raka piersi lub sutka?

Witam.

Mam 15 lat. Już dosyć dawno wyczułam sobie w lewej piersi guza. Jest on dosyć spory i jest on umiejscowiony tak jakby w sutku/brodawce. Gdy dotknę sutka od razu go czuję. Ogólnie jak dotykam to nie boli mnie to, lecz są chwilę, że odczuwam tam ból, mimo iż nie dotykałam akurat tego miejsca. Czy to może być rak? Dodam jeszcze, iż moja mama od dawna też ma guza w piersi, lecz to nie jest rak. Musi ona po prostu regularnie się badać. Czy to może być w jakiś sposób dziedziczne? Czy mój guz może być przez to, że ona również go ma?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W wieku 15 lat rak piersi zdarza się niezmiernie rzadko. Niektóre zmiany, zarówno te łagodne, jak i złośliwe, mogą występować rodzinnie. Nie można jednak określić tego w 100%. Dlatego też powinna Pani się przebadać u specjalisty ginekologa.