Mam 15 lat - czy mogę mieć raka piersi?

Witam,

Mam 15 lat i od roku albo więcej wyczuwam w lewej piersi przy sutku taką kulkę twardą. Bardzo się boję i nie wiem co to jest.

Serdecznie proszę o odpowiedź co to może być i co mam zrobić.

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, iż to nie nowotwór złośliwy piersi. Statystycznie rak piersi w tak młodym wieku nie występuje. Przyczyn zmian w piersiach u nastolatek może być bardzo wiele. Najczęściej to zaburzenia hormonalne oraz przyczyny mające związek z wzrostem i rozwojem piersi. Przyczynę problemu pomoże ustalić wizyta u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.