Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w wieku 16 lat mogę mieć raka piersi?

Witam,

Mam 16 lat i mam pewien problem. Od dłuższego czasu moje piersi są obolałe, szczególnie gdy leżę i nagle wstanę, wtedy ból jest straszny. Często sutki i brodawki są obrzmiałe, a ostatnio boli mnie lewa pierś na dole i wydaje mi się, że wyczuwam tam gulkę. Właśnie to miejsce boli. Co powinnam zrobić? Czy to może być coś poważniejszego? Czy powinnam iść z tym do lekarza?

16 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,
Według statystyk rak piersi u nastolatek praktycznie nie występuje. W czasie okresu dojrzewania w piersiach zachodzą liczne przemiany. Zwykle związane są z wahaniem poziomu hormonów. Może to się objawiać pojawianiem się niewielkich czasem bolących zmian, które powinny zanikać samoistnie. Dla pewności warto skorzystać z wizyty u lekarza. Tylko poprzez badanie i zebranie dokładnego wywiadu można ocenić charakter zmiany.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy