Czy w wieku 12 lat można mieć raka piersi?

Mam dość duże piersi (noszę stanik w rozmiarze C). Zauważyłam, że na piersiach mam czerwone kreski, a w okolicach sutka mam małego bąbla. Jestem zaniepokojona. Czy to może być rak piersi?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W tak młodym wieku rak piersi praktycznie nie występuje. Raczej tę przyczynę zmian można wykluczyć. Czerwone kreski na piersi to najprawdopodobniej wczesne rozstępy. Pojawiają się ze względu na bardzo szybki rozwój piersi. Skóra rozciąga się zbyt szybko, co powoduje powstawanie pęknięć. Aby utrudniać powstawanie kolejnych należy nawilżać skórę lub stosować specjalne maści przeciw rozstępom. Wspomniany "bąbel" może być zapaleniem mieszka włosowego. Wizyta u lekarza pozwoli dokładnie zdiagnozować Pani problem.