Czy staniki push-up szkodzą?

Niedawno kupiłam sobie stanik push-up. Mam małe wątpliwości do tego, czy mogę go nosić. Strasznie uciska piersi itd. Nie noszę już go 3 dzień, ale piersi nadal po nim bolą. Czy w przyszłości może być to związane z rakiem piersi?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Odpowiednio dobrany stanik jest kluczem w utrzymaniu zdrowia i wyglądu piersi. Dotyczy to nie tylko staników z push-up, ale także innych. Jeżeli podczas noszenia stanika czuje Pani ucisk, to znak, że stanik jest źle dobrany. Prawidłowo dobrany rozmiar stanika (zarówno obwodu jak i miseczki) nie powinien powodować dyskomfortu. Źle dobrany stanik może powodować dolegliwości bólowe, uciskać pierś i powodować deformacje, może sprzyjać także zastojowi chłonki w sutkach, nie powoduje natomiast rozwoju raka piersi.

Pozdrawiam serdecznie