Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak dobrać usztywniany stanik?

Mam 13 lat myślę ,że jestę już w tym wieku ,że powinnam zacząć nosić normalny usztywniany biustonosz. Mama kupiła mi już dwa które mają miseczkę A70 lecz są troche za duże jak np jestem zgarbiona to stanik odstaje ;/ . Czy jest mniejszy rozmiar staników usztywnianych? Jak dobrać stanik aby było by mi w nim wygodnie?Ile czasu minie zanim się przyzwyczaje ?
13 LAT ponad rok temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Na pierwsze zakupy odpowiednio dobranego biustonosza powinna się Pani wybrać do sklepu, w którym pracuje braffiterka (w dużych miastach, aktualnie prawie we wszystkich sklepach z bielizną damską możemy taką osobę znaleźć).
Jest to osoba specjalizująca się w doborze prawidłowych biustonoszy. Nie tylko doradzi w wyborze rozmiaru stanika, ale także pokaże jak odpowiednio układać biust w staniku, na co zwracać uwagę (np. długość fiszbiny - niezwykle ważna w profilaktyce chorób piersi) i poradzi jak dbać o biust. Nie należy kupować "zaocznie" (przez osoby trzecie lub bez mierzenia) biustonosza, gdyż szansa, że będzie on źle dobrany jest bardzo duża.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy