Jaki ma wpływ na wielkość piersi przebyta operacja na macicy?

Mam 45lat i jestem po operacji macicy(jajniki pozostały),Mam pytanie czy ta operacja miała wpływ na to ,że schudłam koło 6 kg bez zadnych diet oraz straciłam biust o jedej rozmiar.?czy może to wina hormonów?Czy w jakiś sensowny sposób mogę sobie pomóc,żeby odzyskac dawny kształt biustu?,Straciłam resztkę pewności siebie i przestałam czuć się kobieco :(Pozdrawiam i proszę o parę słów na moje marudzenie :)Życze wiele zdrowia.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli usunięta została tylko macica - jajniki pozostały, to nie ma mowy o zaburzeniach hormonalnych.
W okresie pooperacyjnym zazwyczaj dochodzi do okresowego spadku masy ciała - człowiek się mniej rusza, ale także ma mniejszy apetyt.
Kształt biustu można skorygować odpowiednio dobraną bielizną, a stracone kilogramy i jeden rozmiar biustu można nadrobić odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi - sugeruję konsultację dietetyczną.