Czy noszenie staników typu push-up może wpłynąć niekorzystnie na rozwój piersi w okresie dojrzewania?

Witam,

Mam 17 lat i mimo tego wieku mam bardzo mały biust, chyba jeszcze nie do końca ukształtowany. Nie należę do osób najszczuplejszych, ale mimo to rozmiar mojej miseczki to A. Z tego też powodu noszę staniki typu push-up aby mój biust wyglądał na większy i bardziej proporcjonalny w porównaniu do całej sylwetki. Zastanawiam się czy noszenie staników tego typu może wpłynąć niekorzystnie na rozwój piersi lub je zdeformować. Czy może przyczynić się do rozwoju raka piersi?

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rozmiar piersi jest sprawą indywidualną. Piersi rozwijają się do około 18 roku życia, niemniej tak naprawdę ostateczny kształt i wielkość uzyskują dopiero po ciąży! Wtedy mówimy, że piersi są dojrzałe i ukształtowane. Waga ciała ma oczywiście wpływ na piersi, natomiast nie do końca, ponieważ szczupłe dziewczyny mogą mieć duże piersi a puszyste - niewielkie. Wynika to z indywidualnego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i budowy ciała.
Noszenie stanika typu push-up, oczywiście prawidłowo dobranego (nie za ciasny, aby nie uciskał piersi) nie wpływa ani na zahamowanie rozwoju piersi ani na ryzyko raka piersi.
Pozdrawiam serdecznie