Czy mój biust jeszcze urośnie?

Mam 14 lat i od 3 lat miesiączkuję. Nie mam prawie w ogóle piersi, do niedawna się odchudzałam (schudłam 6 kilo) przez co biust praktycznie zanikł. Teraz odżywiam się normalnie, ale boję się, że biust już nie urośnie (okres spóźnia się już ponad miesiąc).

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Rozwój piersi określa wiele czynników m.in. genetyczne, hormonalne, odżywianie.
W Twoim wieku bardzo ważna jest odpowiednia masa ciała, nie można stosować ograniczających diet. To od prawidłowej podaży składników pokarmowych zależy rozwój fizyczny.
Prawidłowa masa ciała jest ważna dla właściwego funkcjonowania układu hormonalnego.

Niestety nie ma cudownych metod na wzrost biustu, czasami trzeba się pogodzić z danym rozmiarem biustu jeśli w rodzinie wszystkie kobiety miały dany rozmiar.
Nie można również wykluczyć, że rozwój biustu rozpocznie się u Ciebie nieco później niż u innych dziewczyn.

Brak miesiączki może być spowodowany zbyt niską masą ciała, jeśli nie pojawią się 2 kolejne krwawienia miesięczne to wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl