Czy są jakieś szanse, że urosną mi jeszcze piersi?

Mam już 17 lat i jestem plaska jak deska, miesiączkuję od 2 lat. Czy są jakieś szanse, że urosną mi jeszcze piersi? Ponoć rosną tylko do 17. roku życia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wielkość piersi jest określona przez kilka czynników, ale najważniejsze to czynniki dziedziczne. Jeżeli u kobiet w Twojej rodzinie występował biust określonych rozmiarów to niestety będziesz musiała się z tym pogodzić, ze po zakończeniu dojrzewania płciowego osiągniesz podobne parametry.

Jako, że dosyć późno pojawiła się pierwsza miesiączka to istnieje pewna szansa, że jesteś jeszcze w trakcie dojrzewania płciowego i biust ulegnie jeszcze małym zmianom.
Podczas dojrzewania i rozwoju ważne jest również prawidłowe odżywianie.

Redakcja abcZdrowie.pl