Dlaczego w ogóle nie rosną mi piersi?

Witam, mam 17 lat i w ogóle nie rosną mi piersi. Może jestem drobnej postury, ale moje koleżanki są mojej postury i mają piersi.
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Wielkość piersi zależy w głównej mierze od cech dziedzicznych. Wobec tego jeśli w Twojej rodzinie kobiety zawsze miały piersi niewielkich rozmiarów istnieje spora szansa, że Twoje piersi osiągną podobne rozmiary w wieku dojrzałym.
Jako że jesteś jeszcze w wieku dojrzewania płciowego, rozmiar biustu może jeszcze ulec niewielkim zmianom. Poza czynnikami dziedzicznymi wielkość piersi zależy także w małym stopniu od odpowiedniej diety i czynników hormonalnych.

Redakcja abcZdrowie.pl