Mam 20 lat - czy urosną mi jeszcze piersi?

Witam!

Mam 20 lat, lecz nie mam nawet miseczki. Jestem szczupła, miesiączkę dostałam w wieku 13 lat, moja mama miała w tym wieku (i wcześniej) znacznie większe piersi. Czy może to być spowodowane jakimiś zmianami hormonalnymi? Chciałabym dodać, że prowadzę dość aktywny i zdrowy tryb życia.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Wzrost i rozwój piersi jest uwarunkowany kilkoma czynnikami, ale najważniejsze są czynniki dziedziczne. Należy brać pod uwagę tą cechę w rodzinie matki jak i ojca. Pozostałe czynniki to czynniki hormonalne czy sposób odżywiania.
W opisanej sytuacji obecność zaburzeń hormonalnych jest wątpliwa. Prawdopodobnie (biorąc pod uwagę wiek pierwszej miesiączki), wielkość piersi w tym wieku nie ulegnie zmianie.

Redakcja abcZdrowie.pl