Czy piersi mi jeszcze urosną?

Witam. Mam 15 lat i jestem dziewczyną. Moje piersi są małe (rozmiar stanika 75 B). Chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś szanse, że jeszcze urosną? Może są jakieś naturalne metody powiększania piersi - jeśli tak, to jakie? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ćwiczenia fizyczne mogą raczej sprawić, iż biust stanie się bardziej jędrny, ale niekoniecznie większy. Schemat takich ćwiczeń można znaleźć bez problemu w internecie.

Natomiast warto sobie uświadomić, że rozwój fizyczny nastolatki jest sprawą niezwykle indywidualną. Teoretycznie rozwój gruczołów sutkowych powinien się zakończyć w 16. roku życia. Jednak właśnie ten indywidualizm sprawia, że niewykluczony jest też ich rozwój u starszych dziewcząt. Poza tym trzeba pamiętać, że piersi mniejsze, niż u innych kobiet nie sprawiają, że kobieta staje się w oczach mężczyzn mniej atrakcyjna. Często jest dokładnie odwrotnie.