Czy moje piersi jeszcze urosną?

W tym roku skończę 18 lat. Mam bardzo małe piersi a dodatkowo są różnej wielkości (różnica jest spora). Czy w tym wieku jest szansa, aby jeszcze urosły? I czy ich rozmiar się wyrówna? Zaczęłam też brać tabletki antykoncepcyjne, żeby coś się ruszyło, ale jak na razie nie widzę zmian i nie wiem, czy je zobaczę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli zaczęła Pani miesiączkować wcześniej niż 2 lata temu, to szansa na to, że piersi samoistnie urosną jest znikoma.
Tabletki antykoncepcyjne rzeczywiście u wielu kobiet powiększają rozmiar biustu, ale jest to efekt przejściowy (zwykle ustępuje wraz z zaprzestaniem stosowania tabletek). Poza tym występuje nie u wszystkich pacjentek.