Nie rosną mi piersi - czy to coś poważnego?

Mam prawie 16 lat, a piersi jakby zakończyły swój rozwój. Są bardzo małe i wyglądają jak u dziecka. Moje koleżanki mają bardzo ładne piersi, a ja się swoich wstydzę. Jestem szczupła, ale nie strasznie chuda. Można powiedzieć, że mam prawidłową wagę. Co robić, by piersi choć trochę urosły?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jedyne co można Pani zalecić to czekać cierpliwie. Rozwój piersi najczęściej odbywa się etapowo. Występują zarówno fazy intensywnego wzrostu oraz uśpienia. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, iż proces rozwoju piersi jeszcze się u Pani nie zakończył. Może się zdarzyć również tak, że Pani biust będzie niezbyt obfity, co występuje u wielu kobiet. Jeśli sprawia to dyskomfort można skorzystać z usług gabinetów medycyny estetycznej, lecz trzeba z tym poczekać do końca okresu dojrzewania.