Białe rozstępy po ćwiczeniach na siłowni

Witam Chodzę na siłownie od 3 tygodni, pojawiło mi się bardzo dużo bialych, nie czerwonych rozstępów. Trudno. Jak skutecznie zapobiegać przyszłym rozstępom? Jaki krem będzie najskuteczniejszy? Czy kolagen w tabletkach jest skuteczny, czy to tylko marketing? Co innego będzie skuteczne, aby zapobiec przyszłym rozstępom. Pozdrawiam i dziękuję serdecznie

Witam. Na powstawanie rozstępów wpływa wiele elementów. U osób ćwiczących na siłowni czynnikiem sprzyjającym pojawieniu się rozstępów jest szybki wzrost masy mięśniowej a także przyjmowanie odżywek. Skóra podczas zbyt szybkiego rozciągania narażona jest na ich powstawanie. W walce z usunięciem powstałych rozstępów można zastosować laser, mezoterapię mikroigłową lub igłową, a także peelingi chemiczne: średniogłębokie i głębokie. Jak skutecznie zapobiegać przyszłym rozstępom? Ważne jest, aby skórę dobrze nawilżać olejkami, dzięki czemu będzie ona bardziej elastyczna. Pomocne może okazać się również wykonywanie masażu, delikatnego ucisku.

Kremy działają tylko jak je stosujemy, kolagen jest ok, ale na stawy nie na skórę. Jedyna skuteczna forma to masaż na sucho szczotką z włosia świńskiego. Można to kupić na allegro za 20-30zł. Natomiast konieczna jest systematyczność, codziennie 10 min. masażu i efekty nie pojawiają się szybko.