Rozstęp w miejscu kolczyka po ciąży

Miałam kiedyś kolczyk w pępku, po wyjęciu go została maleńka praktycznie niezauważalna dziurka. Jednak po zajściu w ciąże, szczególnie w ostatnim miesiącu skóra w tym miejscu się rozciągnęła i zrobił się rozstęp. Czy można się tego pozbyć i za jaka mniej więcej cenę?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję udać się do lekarza medycyny estetycznej, który wykona odpowiedni zabieg, ceny kształtują się w zależności od gabinetu.
Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Można zastosować zabiegi na rozstępy: -mezoterapia kwasem hialuronowym ze specjalnym koktajlem witamin ,mesoline roller,cellulogia. Cenę zabiegu ustala się indywidualnie, po konsultacji. Najpierw należy obejrzeć stan skóry, nasilenie problemu i po konsultacji dobiera się jak najodpowiedniejsze metody leczenia.
Pozdrawiam

Do powstania rozstępów dochodzi na skutek zaburzeń w wytwarzaniu włókien kolagenowych. Leczenie polega na pobudzeniu komórek wytwarzających kolagen (fibroblastów) do produkcji prawidłowego kolagenu. O powodzeniu leczenia decyduje nie tylko dobór terapii ale również wygląd zmian. Jeżeli prążki są w fazie zapalnej (czerwone, różowe lub fioletowe) to skuteczność kuracji w na tym etapie jest wysoka. Jeśli zmiany są koloru perłowo-białego, czyli po fazie bliznowacenia, wtedy uzyska się wygładzenie skóry, z niewielką zmianą koloru. Do najskuteczniejsze metody leczenia rozstępów należą : peelingi, mezoterapia, thermolift, laseroterapia. Ceny w zależności od zabiegu wahają się od 300zł za jeden zabieg.

Witam
Najbardziej skuteczne w likwidowaniu rozstępów są zabiegi laserem frakcyjnym CO2 lub radiofrekwencja mikroigłowa. Najczęściej trzeba wykonać kilka zabiegów. Chyba, ze rozstęp jest mały, to wtedy wystarczą 1-2 zabiegi. Rozstęp to blizna, czyli nigdy nie zniknie zupełnie, ale stanie się dużo mniej widoczny. Cena zależy od wielkości i rodzaju użytego sprzętu i jest ustalana na konsultacji.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska