Rozstępy u 21-letniej kobiety a sposoby na ich usuwanie

Dzień dobry. Od kilku miesięcy borykam się z rozstępami na "boczkach" przy talii. Mam 21 lat, ostatnio przytyłam i się pojawiły. Są czerwone. Jak sobie z nimi radzić domowymi sposobami? czytałam o masowaniu olejami i peelingu. Czytałam również o tym, że nie wolno ich drapać, a więc peelingu też bym nie mogła stosować. Sama nie wiem co zrobić, są bardzo widoczne. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam!

Szanowna Pani,
niestety "domowe"sposoby nie poradzą sobie z Pani problemem.Leczenie rozstępów nie nalezy do prostych..Jest kilka metod,np leczenie laserem CO2..Sugeruję wizytę u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.Specjalista ustali/doradzi własciwa metodę leczenia, razem z Panią.

Leczenie rozstępów polega na pobudzeniu fibroblastów do produkcji prawidłowego kolagenu. O skuteczności leczenia decyduje nie tylko dobór odpowiedniej terapii ale również wygląd zmian.Jeżeli rozstępy są czerwone, różowe lub fioletowe, to najlepszy moment na podjęcie leczenia, ponieważ oznacza to,że prążki są w fazie zapalnej. Skuteczność kuracji na tym etapie jest wysoka. Jeśli zmiany są koloru perłowo-białego, oznacza to,że przeszły już w fazę bliznowacenia. W tej sytuacji możemy uzyskać wygładzenie powierzchni skóry , z niewielką zmianą koloru. o najskuteczniejszych metod w usuwaniu blizn należą:

Peelingi lekarskie
Mezoterapia
Ostrzykiwanie
Kwas hialuronowy
Radiofrekwencja
Laseroterapia

Laser frakcyjny CO2 jest skuteczną metodą w leczeniu rozstępów. Najlepiej stosować w tym przypadku techniki łączone np. seria zabiegów Dermapen z osoczem plus preparat PRX-T33. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Procedurę leczenia dobiera się indywidualnie do pacjenta w trakcie kwalifikacji do zabiegu do czego zachęcam.