Czy osoba z guzem piersi ma zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi?

Witam. Mam 35 lat.Ostatnio ginekolog wykrył mi guzka w piersi w sutku. Moja babcia miała raka piersi ale zrobił się jej od kopnięcia przez krowę. Czy taki guz jest dziedziczny czy nie jest on związany z dalszym jego dziedziczeniem gdyż powstał w wyniku urazu. Chciałabym się dowiedzieć czy mam zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi w takiej sytuacji.

Witam wszystko zależy od charakteru guza... zmany łagodne, jak i większość raków piersi nie mają charakteru dziedzicznego... zapraszam na konsultację. Porozmawiamy o sensowności ewentualnej kwalifikacji do badań genetycznych. Poradnia Artvein 600086240/501784896
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski