Czy istnieje ryzyko nawrotu raka piersi?

Moja mama 2 lata temu miała kwadrantektomię w celu usunięcia guza (rak piersi) wielkości 1,4x2cm. Marginesy guza (2cm) były czyste, 4 węzły wartownicze również. Guz jest hormonozależny, po chemioterapii (4 kursy) i miesiącu naświetlań (ok 20 rozpoczęła leczenie herceptyną (Her-2 dodatni), które po roku zakończyła. Przyjmuje tamoksifen. Czy istnieje znaczne ryzyko nawrotu choroby?

Witam wszystko zależy od charakteru raka, jest to sprawa bardzo indywidualna, mama musi być pod opieką onkologa... należy wykonywać badania obrazowe celem kontroli... w razie potrzeby zapraszam na konsultację. Poradnia Artvein 600086240/501784896
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski