Czy badania tarczycy są bolesne?

witam mam pytanie boje sie isc na badanie tarczycy to by byl moj pierwszy raz gdybym poszla ale sie boje bo niewiem jakie to sa badania i czy bolesne a pszede wszystkim boje sie zabiegow prosze mi odpowiedziec i doradzic co mam zrobic bo sie wacham czy sie zarejestrowac czy nie .ja niechce umierac ja chce zyc mam dwojke malych dzieci i mam dopiero 27 lat

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie poziomu hormonów tarczycy wykonuje się z krwi obwodowej (boli jak pobieranie krwi). Badanie obrazowe tj. USG tarczycy jest całkowicie bezbolesne (jak badania USG przez brzuch, które zapewne miała Pani wykonywane w ciąży).

witam, jak rozumiem, chodzi o usg? nie jest to badanie bolesne. być może miała Pani jakieś inne usg np.brzucha? generalnie jeździ się sondą posmarowaną żelem po wybranym narządzie "(tu szyja) i ogląda oraz robi zdjęcia. inne badania na tarczycę to krew- pobranie krwi nieco boli, ale z pewnością już Pani kiedyś miała i dało radę ;) to co może trochę boleć to gdyby ktoś zalecił Pani po usg biopsję tarczycy (może nie będzie takiej potrzeby), ale nie widziałam pacjenta który by nie wytrzymał- bolesność podobna do tej przy pobraniu krwi. pozdr