Czy badania wykonywane w kierunku HIV są rzetelne?

Witam, Czy badania wykonywane w kierunku HIV (i przy okazji HCV, HBV) podczas oddawania krwi w centrum krwiodawstwa są rzetelne? Wcześniej miałem inne partnerki, z aktualną planujemy rozpocząć współżycie bez zabezpieczenia i chciałbym wiedzieć czy mogę polegać na tych badaniach, czy powinienem mimo wszystko udać się do punktu konsulatacyjno-diagnostycznego. (oczywiście krew oddaję nie po to by mieć badania, tylko skoro jest ona badana to chciałem wiedzieć jak to wygląda.) Pozdrawiam

Biorąc pod uwagę, że krew przetaczana jest innej osobie, jak mogą być nierzetelne badania. W przypadku nieprawidłowych wyników konsekwencje ponosiłaby nie tylko osoba badana, ale wszyscy Ci którzy tą krew albo preparaty z niej robione otrzymali.