Czy badanie kręgosłupa wskazuje na coś poważnego?

Zachowana fizjologiczna lordoza ledzwiowa. Zachowana prawidłową wysokość i sygnał trzonow kręgów ledzwiowych. Prawidłowe uwodnienie krążków miedzykregowych w odcinku ledzwiowym. Na poziomie L5/S1 przestrzeń miedzykregowa wezsza w części tylnej z niewielkim centralnym uwypukleniem pierścienia wloknistego i z towarzyszącymi zmianami w stawach miedzywyrostkowych. Zmiany te nie powodują znacznego zwężenia kanału kręgowego kręgosłupa i otworów miedzykregowych. Moje pytanie: czy oznacza to coś poważnego? I co to za zmiany?

Lek. Katarzyna Szymczak

Początkowe zmiany zwyrodnieniowe,na razie niegroźne, to obserwacji. Do rozważenia kontrola w Poradni Rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam