Czy badanie krzywej cukrowej świadczy o insulinooporności?

Witam. Mam 26 lat lat, lekarz ginekolog skierował mnie na badanie krzywej cukrowej (podejrzewa insulinooporność). Badanie wykonywane przy obciążeniu glukozą 50g. Moje wyniki: na czczo: 100mg/dl , po 1godzinie: 187mg/dl . Czy powinnam się martwić? Gdzie udać się dalej z takimi wynikami? Kto może dokładnie stwierdzić i na jakiej podstawie tę insulinooporność ?

Lek. Katarzyna Szymczak

A wynik po 2 godzinach? Jaki poziom insuliny? Wyniki są nieprawidłowe, wskazana wizyta u diabetologa.
Pozdrawiam