Czy badanie prenatalne oznacza to samo, co połówkowe?

Witam, czy badanie prenatalne ,a połówkowe to to samo? w jakich tygodniach się je wykonuje? Jestem w 12 tygodniu ciąży. Pozdrawiam Emilia

Witam,
są to dwie odrębne sprawy:
badania prenatalne -
Między 10 a 14 tygodniem ciąży – test PAPP-A oraz pierwsze badanie USG
Między 15 a 21 tygodniem ciąży – USG genetyczne
Po 14 tygodniu ciąży – test potrójny
Koniec pierwszego trymestru ciąży (ok. 12, 13 tygodnia ciąży) – badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego oraz Przepływ przez zastawkę trójdzielną
badanie połówkowe - Badanie usg (tzw. usg "połówkowe") wykonywane mniej więcej w połowie ciąży (pomiędzy 18 a 22 tygodniem ciąży), polega na ocenie anatomii płodu i jest jednym z trzech najważniejszych badań w ciąży.

pozdrawiam.