Czy badanie RTG i rezonans z kontrastem mógł zaszkodzić 7-tygodniowemu płodowi?

Witam od marca br choruję na padaczkę biorę leki od 23 marca cezarius 2*500, w maju 5-8 byłam na neurologi miałam rtg klatki rezonans głowy no a niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży 7 tydzień serduszko bije a CRL wynosi 0,98 czy to dobry " rozmiar"...a co z tym rtg i rezonansem ( z kontrastem ) mógł zaszkodzić ?? pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 22 kwiecień br.

Witam serdecznie,

Nie ma przeciwwskazań do wykonania badania MRI głowy w przebiegu ciąży.
Natomiast jeśli chodzi o badanie RTG, ciąża jest przeciwwskazaniem do jego wykonania. Sugerowałbym z pytaniami udać się do ginekologa, który prowadzi Pani ciąże w celu konsultacji.

Pozdrawiam.