Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

rezonans magnetyczny, czyli MRI, to badanie wykorzystujące pole magnetyczne. W przeciwieństwie np. do RTG czy tomografii komputerowej jest wyjątkowo dokładne i zupełnie bezpieczne. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/rezonans-magnetyczny-kregoslupa.

Manicure nie jest przeciwwskazaniem, nie ma Pani powodów do obaw. Właściwie przeciwwskazań jest naprawdę niewiele i należą do nich: sztuczne zastawki serca (metalowe), metalowe płytki ortopedyczne czy klipsy na tętniaku w mózgu. Względnym przeciwwskazaniem jest także klaustrofobia – choć to zależy od stopnia zaawansowania zaburzenia. Szczegółowo na temat traktuje nasz materiał: https://portal.abczdrowie.pl/czy-rezonans-magnetyczny-jest-bezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy