Czy badanie RTG może wykazać zmiany nowotworowe?

Choruje na Histiocytoze - postać tkanek miękkich (węzły chłonne). Obecnie czekam na wynik trepanobiopsji szpiku (szpik pobrany z biodra). Od kilku dni mam bardzo silny ból kości przedramienia lewej ręki (ból w nocy, takie rozpieranie od środka), boli mnie trzon kości (na środku). Ból jest tak silny, że nie mogę spać. Czy badanie rtg może wykazać zmiany? Jeśli tak to jakie badanie zrobić (rodzaj zdjęcia). Chciałabym na najbliższą wizytę do mojego lekarza, pójść już z rtg i badanie chcę zrobić prywatnie (chodzi mi o zaoszczedzenie czasu). Czy może nie ma sensu, bo jeśli jest też postać kostna to w trepanobiopsji szpiku to wyjdzie?

Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.