Poziom OB przy nowotworze

Witam. Zbieram rozumy w przyspieszonym tempie. W kilka dni z moją mamą przebylyśmy drogę od Rtg biodra, poprzez markery, TK miednicy i pobranie biopsji. Czekamy na wynik. Osteoliza jest zaawansowana. Czy jest mozliwe, aby przy nowotworze, o ktory jest podejrzenie OB kilka dni temu wynosilo 5 lub 12? Przepraszam, jesli pytanie trąci ignorancją. Jestem na początku TEJ drogi...

Poziom OB nie jest żadnym czynnikiem diagnostycznym w rozpoznawaniu nowotworów! Może on być podwyższony , jeśli nowotworowi towarzyszy stan zapalny. Z Pani opisu nie wynika czy jest podejrzany nowotwór tkanek miękkich miednicy , czy kości! W onkologii rozpoznania stawia się na podstawie wyniku badania histopatologicznego!!! Wszystkie inne badania , a zwłaszcza obrazowe , mogą w bardziej lub mniej przybliżony sposób sugerować obecność nowotworu! zż