Czy badanie TSH powinnam robić na czczo i przed przyjęciem leku?

Dzień dobry! Czy badanie TSH powinnam robić na czczo i przed przyjęciem leku? Leczę się już jakiś czas na chorobę Hashimoto, przyjmuję Euthyrox N25, co pół roku robię badania i zawsze robiłam je po wypiciu tabletki, ale ostatnio gdzieś usłyszałam, że powinno się przed. Niedługo mam wizytę i będę się badać, więc chciałabym wiedzieć jak jest poprawnie.

Piotr Pilarski

Nie ma to znaczenia. Można na czczo albo po jedzeniu albo po tabletce.

Pozdrawiam.