Stosowanie leku na tarczycę i wyniki badań kontrolnych

Witam, proszę o poradę. Przygotowujemy się do IVF. Od miesiąca zażywam leki na obniżenie TSH - Euthyrox N50 (1 tabl. na czczo) i na obniżenie PRL - Bromergon 2,5 mg (pół tabl. na noc). Zrobiłam wyniki kontrolne: TSH 0,48 ulU/ml norma: 0,25 - 5 (wcześniej 3,62); PROLAKTYNA 13,99 ng/ml norma: 5 - 35 (wcześniej 23,80). Boję się, by poziom tsh zbyt nie spadł. Czy powinnam zmniejszyć dawkę zażywania leku na tarczycę z Euthyrox N50 na Euthyrox N25? Proszę o poradę, wizytę mam dopiero za miesiąc.

Witam Panią,

Trudno cokolwiek Pani radzić bez zbadania Pani. Biorąc pod uwagę dynamikę zmian stężenia TSH sugerowałbym dawkę Euthyroxu 37,5 ug/dobę (1 tabl. a 25 ug+ pół tabl. a 25 ug) rano na czczo 30 min przed śniadaniem - tabletki powinny być popijane wodą, w żadnym przypadku kawą, bo pogarsza wchłanianie leku. Ale przed modyfikacją dawki powinna wybrać się Pani do endokrynologa, bo zmiana dawki leku powinna być poprzedzona badaniem pacjenta.Najlepiej , gdyby Pani TSH było w granicach 1-1,5, a koniecznie < 2,5.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz