Stosowanie Euthyrox w celu obniżenia poziomu TSH

Witam serdecznie. Czekam na wizytę u doktora endokrynologa, jednak chciałabym uspokoić już teraz swoją psychikę. Pierwsze badanie tsh wynosiło 5,8. Doktor przepisał mi euthyrox w dawce 50, tsh spadło jedynie do 4,6. Zwiększono dawkę do 75 i tsh utrzymuje się na poziomie 4,2. Otrzymałam dawkę euthyrox 100 i aż boję się wykonać badania w obawie, że tsh znów będzie zbyt wysokie. Co wtedy? Zależy mi na jak najniższym poziomie tsh, ponieważ uprawiam sport zawodowo i ma to wpływ na mój wygląd. Pomocy!

Dzień dobry,

Optymalne TSH w Pani wieku to TSH ok 1-1,5, a przynajmniej < 2,5. Proszę pamiętać,że lek należy zażywać co najmniej 30 min przed śniadaniem, nawet do godziny i popijać wodą, a nie kawą , która pogarsza jego wchłanialnośc. Kontrola TSH jest zasadna ok4 tyg poz miania dawki na 100 ug. Jeśli nadal TSH będzie za wysokie, to można jeszcze zwiększyć dawkę lub zmienić preparat na inny, być może o lepszej wchłanalności. Jeśli ma Pai nadwagę lub jest Pani otyła , to może się skończyć na dawcę 150 ug/dobę lub większej.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz