Zmiana poziomu TSH pomimo stosowania Euthyrox

Mam 24 lata i choruję na wrodzoną niedoczynność tarczycy.Przez kilka lat przy dawce 125 mg Euthyrox TSH było prawidłowe. Nagle poziom tsh bardzo się podniósł. Jakie mogą być przyczyny zmiany pracy tarczycy przy codziennym przestrzeganiu zalecanej dawki i sposobu przyjmowania leku?

Szanowna Pani,

Być może wzrosło Pani zapotrzebowanie na hormon, które może wynikać z różnych przyczyn, głównie metabolicznych, związanych np. z masą ciała itd.. Niewykluczone również,że lek się gorzej wchłania (zaburzenia wchłaniania). Warto pamiętać o tym, aby lek przyjmować min. 30 minut przed śniadaniem i popijać wodą. Proszę udać się do endokrynologa, to po zebraniu dokładnego wywiadu pomoże Pani ustalić przyczynę zwiększonego zapotrzebowania na lek.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz