Czy będąc dziewicą można stosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam,mam takie krępujące pytanie.Mam 30 lat od 12 lat biorę tabletki antykoncepcyjne,współżyje ze swoim chłopakiem ale nie przy rozchylonych nogach tylko na leżąco,tak naprawdę to nie wiem czy cały czas nie jestem dziewica ponieważ przy rozłożonych nogach nic z tego nie wychodzi bo mnie boli i przestajemy.Nigdy tez nie byłam u ginekologa na badaniu cytologicznym bo bardzo mnie boli i się boje.Moje pytanie-czy będąc dziewica mozna stosować tabletki anty.i co zrobić żeby się nie bać badania.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli bardzo boli to tym bardziej należy udać się do lekarza ginekologa. Wizyta nie zmusza do wykonania badania ginekologicznego wbrew pacjentce. Proponuję udać się do ginekologa w celu samej rozmowy, i powiedzieć o wszystkich swoich objawach, i właśnie metodą małych kroków "przyzwyczaić się " do lekarza.