Jak odpowiednio aplikować tampony?

Mam 20 lat, jestem dziewicą, a za sobą mam sporo prób z tamponami (próbuję od kilku miesięcy podczas miesiączki), jednak potrafię je zaaplikować jedynie w pozycji leżącej na plecach z mocno podkurczonymi nogami- w innym wypadku, pomimo odprężenia nie udaje mi się to. Nawet tampony w rozmiarze mini (inny stosowałam wyłącznie z aplikatorem) sprawiają problem- ani pozycja kuczna ani siedząca z mocno rozwartymi nogami, ani stojąca nie skutkuje... Gdy jednak uda mi się zaaplikować w pozycji leżącej czuję pewien dyskomfort i lekkie pulsowanie mięśni... Czy można w jakiś sposób to wyćwiczyć? Czy jest to powód do niepokoju? Na codzień preferuję podpaski jednak chciałabym nauczyć się komfortowej aplikacji tamponów aby móc korzystać z nich np. na basenie, z którego podczas miesiączki do tej pory zawsze rezygnuję. Czy takie problemy mogą mieć związek z brakiem podjętego współżycia lub budową anatomiczną? Jak mogę się tego nauczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć