Czy będę musiał poddać się w przyszłości zabiegowi ich usunięcia?

Witam, byłem dziś na wizycie u lekarza radiologa na kontroli żylaków powrózka nasiennego. Mam duże żylaki po lewej stronie o szerokości do 6mm z dodatnią próbą Valsalvy, po prawej stronie żylaków nie stwierdzono, mam 21 lat. Chciałbym się dowiedzieć czy w tym przypadku będę musiał poddać się w przyszłości zabiegowi ich usunięcia, a jeśli tak to czy będę sam mógł wybrać metodę ich usunięcia czyli np embolizację czy muszę liczyć się ze zdaniem urologa odnośnie metody wykonania zabiegu?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Metodę leczenia wybiera pacjent po uzyskaniu informacji o możliwych opcjach leczenia w jego przypadku, oczywiście, że warto liczyć się z doswiadczeniem i wiedzą urologa przy podjęciu tej decyzji. Najskuteczniejszą metodą jest mikrochirurgiczna operacja żylaków, inne to operacja laparoskopowa, operacja otwarta, embolizacja. To czy są wskazania do zabiegu u Pana ustala się w toku konsultacji urologicznej. Nie wszystkie żylaki powrózka nasiennego są wskazaniem do leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty