Czy biegunka i związane z nią odwodnienie oraz obniżenie poziomu elektrolitów będzie miała wpływ na wyniki badania krwi?

Czy biegunka i związane z nią odwodnienie oraz obniżenie poziomu elektrolitów będzie miała wpływ na wyniki badania krwi (lipidogram, hemoglobina glikowana, glukoza, ALAT, ASPAT i ew. płytki krwi)? Najsilniejsze objawy biegunki były ubiegłej nocy, a pobranie krwi planuje jutro rano. Na razie nic nie jem.

Aleksander Ropielewski

Z podanych prze z Pana parametrów może się to odbić na wynikach lipidogramu, glukozy, ALAT i ASPAT. Prosże powiedzieć lekarzowi interpretującemu wyniki o warunkach w jakich były przeprowadzane.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski