Czy Biofenac można połączyć z alkoholem?

Witam. Po przeciążeniu stopy i stanie zapalnym stawu palucha ortopeda przepisał mi biofenac, który mam brać dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez 10 dni. Czy w jeden z wieczorów mogę napić się kilku piw? (impreza okolicznościowa)
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Można połączyć wyłącznie z napojem bezalkoholowym, na rynku dostępne są piwa bezalkoholowe (0,00%).

Proszę nie łączyć leku Biofenac z alkoholem procentowym ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, jak np. krwawienia z przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska