Czy blizna powstaje również na poziomie powierzchownego otarcia naskórka?

Dzień dobry Czy blizna powstaje również na poziomie powierzchownego otarcia naskórka czy tylko na poziomie naruszenia skóry właściwej? Chodzi mi skórę głowy i wzrost włosa.. Czy blizna zawsze jest widoczna? Jak sprawdzić czy została naruszona skóra właściwa czy tylko doszło do otarcia naskórka? Czy można to zobaczyć gołym okiem? Czy taką możliwość ma dermatolog? Czy można to stwierdzić patrząc na skórę czy doszło do otarcia na poziomie naskórka czy głębszego otarcia w skórze właściwej? Czy włos wyrośnie z blizny na poziomie naskórka, która jest powierzchowna bądź średnia, bo z blizny na poziomie skóry właściwej ponoć już nie wyrośnie.. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć