Czy w przypadku otarć mamy do czynienia z naruszeniem skóry właściwej?

Dzień dobry Proszę o poradę. Oto cytat: "Otarcie naskórka jest płytką raną, w przypadku której została uszkodzona tylko wierzchnia warstwa skóry. Do otarcia dochodzi w skutek niewielkiego urazu mechanicznego. Otarcia goją się, nie pozostawiając blizn." Czy w przypadku w/w otarć mamy do czynienia z naruszeniem skóry właściwej, a tym samym z uszkodzeniem mieszków włosowych (mam na myśli skórę głowy)? Dziękuję za odpowiedź

Przykro mi niestety bez obejrzenia stanu skóry nikt nie jest w stanie stwierdzić jak mocno Pana skóra głowy została otarta , może określic to lekarz do którego uda się Pan na konsultacje i podczas niej zbada lekarz stan skóy!!!!!!!!!!!!!!!!